Společně měníme tvář pražských náplavek

 

Společně měníme tvář pražských náplavek


Dalším našim stavebním projektem náplavek je rekonstrukce vnitřních portálů a vnitřní vybavení kobek 5, 6,7, 9, 10 a 11 na Rašínově nábřeží na Praze 2.

Oblíbené pražské náplavky každoročně od jara do podzimu navštíví desetitisíce lidí. Mezi typická lákadla patří procházky podél Vltavy, různé sportovní akce a společenské události, jako jsou např. koncerty a festivaly.

 

Aktuálně si přebíráme staveniště na pravém břehu řeky za účelem rekonstrukce takzvaných kobek, vklenutých prostorů do nábřežní zdi náplavky, které v minulosti sloužily jako společné prostory pro plavení materiálu po Vltavě. Začínáme s rekonstrukcí kobek č. 5,6,7 ve směru od Železničního mostu k Palackému mostu.

 

Současné potřeby a oblíbenost náplavek přinesly tento unikátní projekt, na kterém se stavebně podílíme. Architektonické řešení a koncepce je vybudování na pěší zóně náplavek nové společenské prostory, kde budou nadčasově řešené galerie a kavárny. Na tomto projektu realizujeme interiérovou vestavbu, úpravu portálu kobek a finální vložení unikátního skleněného otočného okna.


 

 

Dne 27.11.2018 v 9.00 hod. vyplul ponton z Holešovického přístaviště, na kterém bude zázemí pro naše techniky po celou dobu výstavby.  Plavba probíhala proti proudu Vltavy dvěma zdymadly a pod osmi mosty. V průběhu trasy ponton zdárně překonal Libeňský m., Hlávkův m., Štefánikův m., Čechův m., Mánesův m., Karlův m., Most Legií a v závěru Jiráskův m.

 

    

 Průjezd pontonu jezem.


    

Kotvení pontonu na Rašínově nábřeží.                                                           

                                                

                                               

Práce v jedné z kobek.

 

 

V průběhu plavby nebyly ohroženy ryby ani labutě. Sledujte dále průběžně výstavbu.